Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
272 posty 1465 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Polak. Patriota. Humanista.

List otwarty do Panów: Tomasz Urbaś, Alef Stern, Fiatowiec

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Droga życia to szukanie przyjaciół i sojuszników. Dobrze jest natomiast, znać swoich wrogów. Wiadomo kto, od kogo i skąd przychodzi atak, można więc próbować się bronić.

Najbardziej jednak należy uważać na i obawiać się - „przyjaciół” wśród osób zaufanych. Większość ludzi wielkich, tego świata ginęło w zamachach - z rąk własnych sprzymierzeńców. Cezara nie zaskoczyła śmierć, - jako żołnierz - był na nią nawet przygotowany. Zaskoczyła go osoba wbijająca sztylet – Brutus i „przyjaciele” Cezara.

Żyję już dość długo na tym świecie, wystarczająco długo, aby z doświadczenia, znać realia życia, walki o byt, o przetrwanie. Zwykłe prawa biznesu i natury. Ale jak można przewidzieć kto i kiedy zada cios? Zwłaszcza, jeżeli nasze działania, lokują się wokół naszych „przyjaciół”, oraz współtowarzyszy wspólnych idei.
Ostatnie wydarzenia wokół Nowego Ekranu potwierdzają prawidłowości historii ludzkości. Nowy Ekran rozwija się organicznie, trafiając na żyzny grunt zapotrzebowania społecznego, niezadowolenia z istniejącego systemu w Naszym Kraju. NE próbuje zmienić rzeczywistość i zaczyna zagrażać istniejącemu układowi. Ostatnio nawet próbował wzmocnić siłę swojego przekazu medialnego. Pracujemy nad projektem rozwoju tygodników regionalnych. A po co? Przecież istniejący układ gwarantuje szerzenie prawdy i ma też monopol na prawdę. Jakakolwiek konkurencja na wiarygodność w systemie demokracji – przecież jest zbyteczna.
W związku z powyższym, coraz więcej i coraz częściej pojawiają się ataki na Nowy Ekran, Redakcję, na mnie osobiście. Wiele ataków zdarza się też od środka – np. blogerzy ostentacyjnie żegnający się z NE. Ostatnio do grona adwersarzy przystąpili nasi do niedawna sojusznicy.
Panowie Urbaś i Stern - Nie będę komentował Waszych żałosnych prób zatrzymania rozwoju Nowego Ekranu. Nie będę zniżał się, do poziomu Pana Sterna (nazwisko znane redakcji) ani Pana Urbasia, który działając z raczej niezrozumiałych dla mnie powodów, wreszcie ukazał swoje prawdziwe oblicze. Szczegóły nieważne – ich ujawnienie zostawiam lepszym, którzy zapewne to zrobią, we właściwym dla nich terminie, manipulując pojęciem cenzury. Pan Fiatowiec - to całkiem inna historia, moim zdaniem dał się jakoś w awanturę wmanipulować.
Zastanawiam się oczywiście po co to wszystko, komu to potrzebne - bądź kto to inspirował? Jeżeli potrzebne Wam było kilka chwil satysfakcji i sławy – to można było inaczej zakończyć. Znane jest powiedzenie – Nie ważne jak się zaczyna znajomość czy współpracę. Ważne wiedzieć jak i kiedy odejść. Jeżeli człowiek zdecydował się odejść – powinien zrobić to z klasą
Panowie: Urbaś i Stern – poznałem Was kilka miesięcy temu, za namową Redaktora Naczelnego. Uważałem (nadal uważam), że jesteście bardzo inteligentnymi i nieprzeciętnymi ludźmi. Miałem szczerą nadzieję, że wspólnie uda nam się coś naprawdę wartościowego zrobić – w rozmaitych zresztą przedsięwzięciach, o których rozmawialiśmy. Dla Polski. Wiem, mieliśmy różnice zdań – dyskusja jest podstawą współpracy. Ale sposób w który zdecydowaliście się (jednostronnie) zakończyć naszą współpracę bardzo mnie rozczarował. Czy naprawdę nie można było zadzwonić do Redaktora Naczelnego lub do mnie, pogadać – próbować negocjować nasze różnice? Przecież mamy wspólne poglądy, wspólne wartości i tak wiele Nas łączy. (łączyło)? Zastanawiam się dlaczego Polak – Polakowi wilkiem jest. Dlaczego Polacy nie potrafią budować i żyć w zgodzie? Z drugiej strony, jeżeli tak bardzo się różnimy – lepiej, że zrobiliście to teraz, - na początku naszej drogi.
Mam nadzieję, że Wasza decyzja była nie do końca przemyślana, chyba nie chodziło o pieniądze –więc pytam o co Wam chodzi? Jak wspomniałem szczególnie w odejściu - trzeba zachować jakąś właściwą klasę.
Oczywiście, zdaję sobie sprawę: wszyscy popełniamy błędy – czasem wynikają one z impulsu w działaniach, czasem z braku doświadczenia. Niejednokrotnie błędy są również rezultatem rozmaitych uwarunkowań – w tym finansowych. Ja ponoszę największą odpowiedzialność za błędy zespołu. Jeżeli w swoim postępowaniu Was w jakikolwiek sposób uraziłem – proszę uprzejmie o wybaczenie. Wyciągam jednocześnie rękę do zgody. Jeżeli już mamy się rozstać – rozstańmy się w zgodzie – jak dżentelmeni. Jeżeli będziecie chcieli nadal współpracować z Nowym Ekranem – będziecie zawsze mile widziani.
Zapewniam Was - wspólnie z zespołem redakcyjnym, zrobimy wszystko co w naszej mocy aby NE rozwijał jako wiodąca, całkowicie i prawdziwie niezależna, społecznościowa platforma medialna na Polskim rynku. Bez cenzury. Mówię to z pełną odpowiedzialnością. Nowy Ekran to portal z misją – misją zmiany rzeczywistości i naprawy Rzeczpospolitej.
Bez względu na to co będzie dalej – życzę Wam wszystkim wszelkiej pomyślności.
Ryszard Opara

KOMENTARZE

 • Via Ferrata ...
  Nie znam szczegółów sporu, ale o ile mi wiadomo, to nikt nikomu nie zabrania tworzenia własnego portalu (jest jeszcze kilka KWADRYLIONÓW wolnych domen ...).

  Uważam, że powinniśmy w naszym środowisku wolnościowo-patriotycznym dyskutować różne idee, pomysły, mieć różne wizje, ale przede wszystkim powinniśmy tworzyć portal, który z definicji łączy ze sobą nawet odległe środowiska, o ile zgadzają się ze sobą w kilku podstawowych punktach:

  - wolna gospodarka
  - kultywowanie tradycji
  - chrześcijańskie korzenie zasad moralnych (co nie oznacza, że wszyscy muszą być wierzącymi katolikami !)
  - sprzeciw wobec biurokracji (która jest międzynarodowym, powszechnym wrogiem wszystkich narodów)
  - cel: postawienie przed sądem winnych drukowania pieniędzy (czyli okradania zwykłych ludzi). Skala tego zjawiska jest tak wielka, że skutki można porównać jedynie ze zbrodnią ludobójstwa i tak należy to ścigać
  (dlatego w najbliższym czasie opiszę pomysł utworzenie struktur równoległego państwa, którego zadaniem będzie zbieranie dowodów i ostateczne doprowadzenie winnych tej zbrodni przed plutony egzekucyjne poszczególnych państw)


  Natomiast jeżeli ktoś jest bardzo przeciwny metodom działania tego portalu, to przecież zawsze może założyć swój własny ...
 • @autor
  Z tego co napisał w poście zaczarowana dorożka wynika, że to właśnie Fiatowiec nakręcił spiralę i napuścił costerina. Czyli sprawstwo, a nie "wmanipulowanie w ofiarę". Na wmanipulowanego to wygląda Urbaś.

  Czyli pytanie jest inne - kto nakręcił Fiatowca?

  Są jeszcze i inne ciekawe spostrzeżenia, które wynikają z zaistniałej sytuacji, ale o tym kiedy indziej.
 • @Ryszard Opara
  Ludzi robiących na NE można podzielić na:
  - od razu ZIRYTOWANYCH,
  - APATYCZNYCH przechodzących w ZIRYTOWANYCH,
  - KONSTRUKTYWNYCH przechodzących w APATYCZNYCH a później ZIRYTOWANYCH

  Z tego chyba Pan zdaje sobie sprawę obserwując narodziny tygodnika dla Zirytowanych.

  Coś z tym fantem trzeba zrobić. To ochotnicy a nie wojsko zaciężne.

  No cóż, wiosna idzie. Niektórzy zirytowani pójdą na działki....
 • @All
  Cała ta niezdrowa sytuacja wokół NE, wywołana m.in. nagonką redaktora "Gazety Polskiej" jest żenująca. A niektórzy blogerzy NE (ich nicki z litości pominę) zachowują się jak rozkapryszone panienki. Te ostentacyjne odejścia i manifestacje są żałosne i denne. Chcesz odejść z NE? To odejdź. Ale nie urządzaj wokół siebie cyrku! Przecież tu nikt nikogo na siłę nie trzyma. Masz jaja to zachowuj się jak facet, a nie jak mameja. Amen.
 • Aż sprawdziłem ...
  Mameja
  inaczej człowiek nieudolny,nie potrafiący zrobić konkretnej rzeczy której nakazaliśmy mu zrobic.

  Mameja to ktoś taki rozmemłany , nie wiedzący czego chce , o co w ogole mu chodzi . . . taki niezdecydowany, czasem niechlujny - no mameja po prostu ...
 • @carcajou 19:44:27
  nie bardzo wiedziałeś co napisać, prawda? ;)
 • @Beatrycze 19:37:03
  a ty gdzie masz jaja niewiasto? idź zrób kogel mogel na babskie ploty o idealnym facecie, a nie wprowadzaj tu swój matriarchalny bełkot
 • @
  Z tym listem mam tylko jeden problem ... np. Urbaś na niego nie odpowie, bo ma konto zablokowane.
 • @ll
  To list otwarty i adresowany. Zastanawiam się, czy mam prawo tu komentować, skoro nie ja jestem adresatem?

  Swoje stanowisko wobec zaistniałej sytuacji zamieszczałam w komentarzach pod kilkoma postami w tej sprawie, nie wspominając o moich postach w podobnych sytuacjach.
  Niektórych moich komentarzy chyba już nie ma, tak, jak nie ma postów, pod którymi je zamieszczałam.

  Każdy z tych komentarzy, będący wyrazem mojej percepcji, jako czytelniczki NE, jest poparciem dla osób atakowanych, a nie dla atakujących.

  Tym samym jest wyrazem poparcia dla NE.

  Bardzo mi przykro, że nie mam doświadczeń osoby inwigilowanej w działaniach operacyjnych żadnej ze służb. No, nie mam się ‘czym’ pochwalić, że znam te klimaty [choć mój telefon chyba już jest na podsłuchu ;)]

  W takich sytuacjach, kiedy ktoś kogoś podejrzewa, a ja go bronię, wychodzę na głupka, który nie wie, co jest grane.
  Wtedy najłatwiej jest zarzucić mi ‘wazelinę’, albo też agenturalność/adwokatowanie diabłu i inne takie tam.

  Moim zdaniem NE jest miejscem, w którym mogą się prostować nasze trudne polskie sprawy.
  Prostować, przez:

  - po pierwsze, pokazanie prawdziwej historii naszych dziejów, niedostępnej w podręcznikach i w rozmowach między Polakami, którzy nie rozumieją, o co chodzi z tą historią?

  - po drugie, na kanwie doświadczeń naszych losów, zwłaszcza lat powojennych do dziś, wreszcie możemy swobodnie dyskutować o tym, co należy zmienić i jak tego dokonać,

  - po trzecie, pokazać społeczeństwu, które w 50% ma dość wszelkich wyborów, że jest wybór,

  - po czwarte, NE nie jest adresowany do tych, których udało się przyciągnąć w wyborach przez którąś partię, którą już znamy, a do tych, którzy MILCZĄ w wyborach. Jest im źle, bo nie czują, że ktoś zajmuje się ich sprawami. Nie wierzą.
  To jest ‘elektorat’ NE.
  To są docelowi czytelnicy portalu i Tygodnika.

  Każdy, kto chce tu upiec swoją pieczeń, chce coś wydrzeć Nowemu Ekranowi, myśli starymi wzorcami.

  Nie jestem ‘młodzieżą’, mogę czegoś nie czaić, nie kumać, jednak jestem zwolenniczką myślenia, że NOWE, to NOWE.

  Nowy Ekran to nowe spojrzenie na nasze szanse.
  Jakkolwiek zarzucicie mi, że sieję propagandę w starym stylu, będę broniła Nowego Ekranu.

  Do adresatów tego listu otwartego, ja dopisuję się moją prośbą:
  Jeśli widzicie, na NE szansę na pogodzenie ambicji osobistych z ambicjami Polaków, to zaprzestańcie osłabiania tego Medium tu i w szerszej przestrzeni publicznej.

  Uff, to tyle, co miałam w sercu teraz...
 • @gąszcz 20:44:23
  To ze słownika slangu w necie.
 • @Grażyna Niegowska 21:07:19
  Ja TAM nie pracuję - tylko bywam. Co mi się zdaje, to powiem też slangiem, za Beatrycze: KMWTW
 • @Mariovan 20:55:56
  wygląda na to że mamy dwa problemy:

  1) Pisanie listów otwartych do kogoś kto ma skasowane konto i nie bardzo ma jak odpowiedzieć.

  2) zapraszanie do dyskusji a następnie kasowanie wątków. Już mniejsza o wątek ale właśnie o tą dyskusję chodzi w komentarzach.

  a chodzi mi konkretnie o:

  "Ps. Zapraszam do kupowania naszych książek, wspierania nas finansowo (informacje w banerach), udziału w wyborach RzBiK oraz oglądania naszych znakomitych filmów na NowyEkran.TV i toczenia gorących dyskusji. "

  lazacylazarz.nowyekran.pl/post/54132,trzeci-obieg
 • @carcajou 23:11:43
  nie, z miejskich kanałów, co nie mają *nic* z netem wspólnego.
 • @pomidorowa 23:18:30
  A rozwiązanie? My mamy? Nam przedstawiono jakiś fragment rzeczywistości. Czy my mamy rozwiązanie? Czy to my je mamy mieć, albo dopiero chcieć mieć? No już się lekko gubię...
 • @pomidorowa 23:18:30
  Co do "1)" To zniknięcie bloga, w tym wypadku, to przesada. Działanie w stylu podobnym, do stylu ostatnich notek na nim zamieszczonych. Bardziej zaszkodzi NE, niż blogerowi.

  Zniknięcie treści prywatnego listu - ok.


  Jesteśmy dorośli i sami potrafimy oceniać.
 • @R.Zaleski 23:54:43
  ad 1) przesada w czym?
  ad 2) proszę Pana...

  Jesteśmy siecią. Albo nie.
 • Psy szczekaja kiedy Pan kaze!
  Panie R Opara!

  Po pana “Memorandum” to az sie prosilo samo z siebie o chwile spokoju, zastanowienia sie, dania szansy na przemyslenie a zamiast tego - natychmiast kiedy zdjal pan palec z klawiatury pana "psy" zaczely szczekac w poslowiu!
 • A CO KONKRETNIE ONI TAKIEGO STRASZNEGO ZROBILI?
  Z tego, co pisze pan Opara, wydaje sie wynikac, ze panowie Urbas, Stern i Fiatowiec zrobili cos negatywnego, zlego. Jednak pan Opara nie podaje co konkretnie takiego zlego oni zrobili. Czy pan Opara moze wyjasnic, jakie konkretnie zachowania tych osobnikow krytykuje, podac odpowiednie fakty?

  RE: Zapewniam Was - wspólnie z zespołem redakcyjnym, zrobimy wszystko co w naszej mocy aby NE rozwijał jako wiodąca, całkowicie i prawdziwie niezależna, społecznościowa platforma medialna na Polskim rynku.

  --- Watpliwe, czy wam sie to uda, jesli bedziecie cenzurowac wypowiedzi, opierac sie na osobnikach, ktorzy cenzuruja wypowiedzi, a zarazem udaja zwolennikow wolnosci wypowiedzi. Jeden z nich nawet niedawno z duma napisal o sobie "Ja, cenzor", czy cos w ten desen.

  W powaznym medium nie powinno tez byc kolesiostwa, prawda powinna byc najwieksza wartoscia.

  Cenzura jest przyczyna wszelkiego zla w Polsce. Praktykujac ja na Nowym Ekranie, waszym medium, przyczyniacie sie do jej wzmacniania, do wzmacniania zla w Polsce.

  Prawdziwa cnota krytyki sie nie boi, panie Opara.
 • @DelfInn 00:08:40
  Nie rozumiem sensu komenta.
 • @R.Zaleski 10:27:06
  Może za szybko czytałeś... ;-)
 • @Beatrycze 19:37:03& pan Ryszard Opara
  Jeśli ta niezdrowa sytuacja narosła za sprawą publikacji dziennikarza Gazety Polskiej i jeśli ten dziennikarz pomówił NE, to taka sprawa powinna zostać wyjaśniona. W przeciwnym razie są niedomówienia, a na całym zamieszanie źle się odbija na wizerunku NE. Na zaufanie pracuje się długo, a traci się je w jednej chwili. Jeżeli to co pisała "GP" nie jest prawdą, to jest to naruszenie dóbr osobistych. Nie jestem zwolenniczką chodzenia po sądach, ale tu wg mnie innej rady nie ma. Trzeba po prostu uciąć spekulacje.
  PS. Czy chodzi o artykuły Aleksandra Ściosa, czy jeszcze o jakieś inne?
 • @Sawantka 12:04:18
  >tu wg mnie innej rady nie ma

  http://www.youtube.com/watch?v=G_ZtxsmGMNY
 • @Sawantka 12:04:18
  >Na zaufanie pracuje się długo, a traci się je w jednej chwili.

  E tam...;-)

  http://www.youtube.com/watch?v=t8AvajDAW0E&feature=related
 • Kłopot z NE to brak jednoznacznej strategii oraz bełkot ...
  Kolejne brednie, dziecinada i smarki z nosa. Takie głupoty widywałem kiedyś gdy włączałem durnowate pudełko z niebieską poświatą. Co to jakiś cyrk, od i dla jenteligiencji ?

  Jeżeli NE jest portalem celowym i ma określony plan…. to jaki? No więc nie ma planu bo nie ma fundamentów i jak reszta jest ….elastyczny. Natomiast to co już powstało jako fundamenty zwyczajnie jest imitacja. Dopiero taka solida baza może spolaryzować działania i zgromadzić sojuszników i oddzielić plewy od ziarna.

  Skoro brak strategii i przeważa taktyka to może dzisiaj lepiej dogadać się z Rydzykiem i masą naprawdę dobrze poinformowanych , inteligentnych ludzi. Tworzyć nurt narodowy, który co jakiś czas wzrasta w koło Trwam. Tym bardziej , że tam jest też dostęp do środków. Nie po to powstała zakładka katolicka by schła lecz by pracowała.


  Czas też jest dobry gdyż wobec blokady trwam można i należy LUDZI ODERWAĆ OD TELEWIZYJNYCH MEDIÓW. Wejście TV cyfrowej jest okazją do propagowania możliwie pełnej i powszechnej rezygnacji z TV. Natomiast wywiady, owoce współpracy z TV trwam mogą być cennym źródłem tekstów inspiracji i sojuszy.

  Spaprać taką okazję byłoby źle.

  Panie Opara
  Primum Non Nocere brzmi jak Pecunia non olet

  Jaka różnica ? W tym kraju wykształconych ludzi jest nadal kilkanaście procent z czego większość sobie z systemem radzi. To nie będzie ta część która poruszy ulice

  Czy nie lepiej wyjść z hasłem bardziej rażącym światek celebrycko jewropejski ?

  Co najczęściej atakują polskojęzyczne media ? Co ich doprowadza do wrzenia , na co nie mogą patrzeć ?

  Twórcy NE macie to w zasięgu ręki i sami na swoich manifestacjach wywołujecie to na czym fundament powinien być zbudowany.

  BÓG HONOR OJCZYZNA


  Żadna z osób zamieszanych w całą sytuację nie ma strategii bo NIE MA nawet fundamentów. Nie ma Twierdzy do koła, której się okopie. Nie ma ostatecznie CELU w który mogą i MUSZĄ WALIĆ WROGOWIE . Sam atak ich zawsze osłabia i zmobilizuje więcej i więcej ludzi przeciwko nim.

  Tak jak Szwedów zniszczyła pogłoska o ataku na świętość Jasnej Góry tak TRZEBA bezwzględnie wyznaczyć twierdzę , która poruszy naród.

  Czas się określać nie czas bić pianę.

  Urbaś Stern Fiatowiec vs Redaktory ?

  Z tego powodu daję jakąś propozycję zamiast klepać temat pozbawiony celu i wartości. Bo co mnie obchodzi że góral z włóczykijem i panikarzem w redaktory z kłonicą poszli i za łby się wzięli do tego ta granda (niby) na trzeźwo ?


  Prawda nas wyzwoli …nie waśnie „mesjaszy”.
 • Szanowny Panie!
  Uważam, że jest Pan "agent śpioch"!
  2+2=4
 • Gęsi!
  Zapomniałem dodać, że Polacy nie gęsi i swój rozum mają!
 • @Krzywal 20:17:56
  A i owszem mają ...zwłaszcza przyglądają się ludkom którzy założyli konto gdy aferka się rozkręciła i ...kręcą młynka agenturalnymi pierdołami , które każdy od smarkacza po dziadka potrafi wyszczekać.
  Taaaaak takie komentarze budzą szczególne zaufanie.


  Nie kwestionuję problemu działania agentury ale chcę wiedzieć jak problem rozwiązać tak by nie chodzić po kolana we krwi, w otoczeniu latarni zdobionych truchłem.

  Co da paplanie o tym skoro NIKT nie podał nawet śladu sensownego rozwiązania sprawy.
 • Panie Opara ALBO ALBO - "ograniczenie śmietnika" może być atutem i to poważnym
  //Bez cenzury. Mówię to z pełną odpowiedzialnością.//

  W taki razie proszę uruchomić zablokowane konto Urbasia . To pierwsza okazja by sprawdzić jak NE poradzi sobie z kryzysową sytuacją.

  Albo proszę wyraźnie ogłosić że lewackie, proglobalistyczne, prosyjonistyczne , promasońskie , a szczególnie antychrześcijańskie teksty oraz inne sprzeczne z ideą

  BÓG HONOR OJCZYZNA

  NIE BĘDĄ SIĘ POJAWIAŁY NA NOWYM EKRANIE.

  Tym panom opiekę zapewnią WSIoki z Onetu i szerokie pole komentarzy pod platformą TVN.

  Czas się określić to ważniejsze niż obietnice , których zwyczajnie NIE DA się wypełnić.

  Prawda nas wyzwoli ...prawda, a nie demagogia fałszywych idei.
 • LIST ZAMKNIĘTY
  http://alefstern.nowyekran.pl/post/54712,pierwszy-list-zamkniety-do-ryska-o
 • Ludzie
  Co tu się dzieje?
  Urbaś wśród wrogów ludu NE? Alef Stern, Fiatowiec? Inna sprawa że czuć ich sekciarstwem (nie tylko politycznym), ale nie tylko ich. Oczywiście to subiektywne odczucie i każdy orze jak może. Wg mnie należy pozwolić im blogować dalej, ale już bez poważnego traktowania jakie mieli KOSZTEM innych, których teksty przez ten rok nie były tak promowane jak "brutusów".

  Może to jest PALEC BOŻY, wskazówka dla Ryszarda Opary żeby NE skręcić na bardziej katolickie tory, bo inaczej będzie ogólna katastrofa NE.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930