Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
272 posty 1465 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Polak. Patriota. Humanista.

Wybory Prezydenckie - „Gwóźdź do trumny Polski”?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Już za kilka miesięcy odbędą się kolejne wybory. Tym razem Prezydenta III RP. Wszystkie znaki na polskim niebie i ziemi wskazują, że to będzie „Gwóźdź do trumny Polski”.

(Notka jest polemiką do artykułów Stana Tymińskiego, ukazujących się ostatnio w Neon24 -w temacie wyborów prezydenckich.)
 
Wybory Prezydenta RP odbędą się w maju 2015 (za 5 miesięcy, (oficjalnie będą ogłoszone przez PKW, zgodnie z Konstytucją - dnia?). Mówi się o tym w oficjalnych mediach i ogólnie niewiele, bowiem w interesie obecnego Układu jest... - reelekcja Pana Komorowskiego.
"Po co, wywoływać przedwcześnie - potencjalnych wilków z lasu.
Lepiej ich uciszyć i uśpić – aby potem wybić im zęby - zawczasu".
 
Propozycja Pana Tymińskiego jest interesująca:
- Znaleźć wspólnego kandydata dla Narodu - prawdziwie niezależnego, nie związanego z żadną partią, grupą interesów.
- Kandydata reprezentującego interesy społeczeństwa.
- Kandydata, którego poprze finansowo i masowo większość Narodu - w formie datków na kampanię wyborczą (np 10 zł - od wielu milionów Polaków).
To byłby prawdziwy, jednoznaczny test przedwyborczy. Takie „Prawybory narodowe”.
 
Niestety, (moim zdaniem) - środowiska narodowe czy też rozmaite inne "anty-układowe" - „anty-systemowe” ugrupowania, nie będą w stanie wyłonić - takiego wspólnego kandydata.
Będzie ich więc wielu, bardzo wielu. Cała, długa lista.
W rezultacie, nikt nie da - na żadnego z kandydatów - żadnych pieniędzy. Kilku z nich, może zorganizuje trochę kasy i mediów - oraz wymaganą listę podpisów; ale to za mało i z braku koniecznych środków oraz co najważniejsze poparcia obywatelskiego – wszyscy przegrają w I-szej turze wyborów. Przegrają też wszyscy Polacy. Tymczasem Razem - mielibyśmy szansę.
Zgodnie z dobrze przygotowanym scenariuszem UE Niemiec - wygra Pan Komorowski.
 
To wielki dramat i moim zdaniem - "Gwóźdź do trumny Polski".
 
Jedyna szansa - to kandydat na Prezydenta RP, który byłby:
- całkowicie niezależny, ale jednocześnie miałby:
- realny i dobry - POMYSŁ NA POLSKĘ.
 
Gdyby taki kandydat, przekonał i zainteresował – czyli krótko mówiąc ("kupił") Polaków – swoim własnym „Pomysłem na Polskę” - jest duża szansa. Kupił to może niewłaściwe słowo ale trzeba nazwać rzeczy po imieniu.
 
I tu nie chodzi o hasła, slogany, wartości, idee - czyli program wyborczy.
Chodzi o konkrety.
 
Aby wygrać wybory - ABY WYGRAĆ POLSKĘ - potrzebne są trzy rzeczy:
                  pomysł i pieniądze; pomysł i pieniądze; pomysł i pieniądze.
 
Oczywiście same pieniądze nie wystarczą, ale jednocześnie bez nich nie wygra się wyborów. Mamy na to przykłady, choćby z USA, gdzie pieniądz może praktycznie wszystko.
David Rockefeller i Ross Perot; znani miliarderzy – startowali w wyborach prezydenckich parę razy – bez większego powodzenia.
 
Dlatego, moim zdaniem równie ważny jak pieniądze jest pomysł, konkretny, realny i na czasie. TYLKO rzeczowa, merytoryczna propozycja, która może przekonać wyborców.
 
Szczególnie ważne jest to w Polsce, gdzie większość społeczeństwa straciła jakiekolwiek zaufanie do polityków i partii - funkcjonujących obecnie - w systemie zarządzania krajem.
 
Ludzie albo w ogóle nie idą na wybory (o czym świadczy niska frekwencja) - popełniając „grzech zaniechania” - albo też wybierają w najlepszym wypadku mniejsze zło.
Mnóstwo jest też nieważnych głosów, które często są wyraźną oznaką protestu.
Głosują mniejszości – ludzie, którzy reprezentują konkretne (najczęściej własne interesy) a politykę traktują jako sposób na życie.
 
W Polsce wytworzyła się „próżnia polityczna” - którą mogą wypełnić tylko nowe siły.
 
Obecne, wszystkie partie polityczne – mają jeden wspólny program: „Jak wygrać wybory”
Oczywiście wszyscy mają hasła i programy pełne sloganów – ale to całkowite pustosłowie.
 
Wszystkim brakuje jednego: KONKRETNEGO POMYSŁU NA POLSKĘ.
 
Taki pomysł jest konieczny – aby wygrać Polaków – aby wygrać Polskę.
 
Ryszard Opara

 

KOMENTARZE

 • ------
  https://www.youtube.com/watch?v=mvlEzFOlC4Y
 • To nieprawda Panie Opara, Braterstwo.org przedstawia spójny program, Projekt Nowego Zdrowego Systemu Państwa
  jednocześnie oferuje sposób na zjednoczenie wszystkich niezależnych sił, osób, ruchów i organizacji. Niestety zdecydowana większość Polaków to niedojrzałe durne zniewolone dzieci. Które oczekują że wszystko inni za nich zrobią. Dadzą gotowe, jak dziecku zabawki. A oni wtedy, jak te rozwydrzone dzieciaki, będą narzekać że to nie to, nie jest takie jakby chcieli. To jest najczęściej występujące w takich mediach jak Neon24. Różni rewolucjoniści piszą jak jest źle, piszą, piszą... i nic nie robią. Jedynie narzekają i marudzą. No i krytykują wszytko i wszystkich. Duża część to działania najmniejszych kundelków POstalinowskiego zd-radzieckiego systemu oddelegowanych do ujadania i zniechęcania do działania oraz skłócania. A pozostali, ci ambitniejsi, z wielkimi ambicjami, piszą że sami by zrobili lepiej. (oczywiście najczęściej bez żadnych rozsądnych propozycji) To ostatnie zdanie to skutek wielkich kompleksów Polaków. Lenin wymordował i wyeliminował elity. A najgorsze chamy prosto z obory wprowadził na urzędy i salony. I do dzisiaj te chamolity są p-rezydentami i innymi najemnikami. Te wielkie kompleksy to są skutki. Ani tytuły, ani stanowiska z chama pana nie uczynią. Tym bardziej limuzyny, zegarki czy perfumy. Wręcz przeciwnie. Bo to stan umysłu i świadomości. Problemem Polski jest brak elit i wszechobecna agentura.
  Ludzie wyjdą na ulice chcą tego czy nie. Jak sami tego nie zrobią to zmuszą ich do tego komornicy. Zbrojne ramię, armia egzekucyjna tego POstalinowskiego zbrodniczego systemu kiedy pozbawi ich pracy, dochodów, biznesów, mieszkań i domów. Wtedy nie będą musieli wychodzić na ulice bo już tam będą mieszkać. To tylko kwestia czasu.
 • Wyjaśniam dlaczego Braterstwo.org jest najlepszą ofertą na zjednoczenie dla wszystkich
  Oprócz innych elementów jest co najmniej jeden wyróżniający go od wszystkich innych propozycji. To że nie narzuca liderów, pomysłów itp. Wręcz przeciwnie fundamentem Braterstwa jest uczciwe otwarte wybieranie najlepszych pomysłów, idei, celów jak i kandydatów, liderów i przywódców. Fundamentem są zasady równych szans, zdrowej konkurencji i wspólnego wybierania najlepszych koncepcji i liderów. Tak że pomysł wspólnego uczciwego wybierania najlepszych liderów przedstawiłem i zaproponowałem już bardzo dawno. Pytanie jest, dlaczego nikt nie jest zainteresowany? Pan też się szybko wycofał, Panie Opara. Bo wszyscy na siłę chcą narzucać innym swoją jedyną prawdziwą prawdę i siebie jako jedynego mesjasza świata. Mam pytanie do wszystkich tych mesjaszy. Skoro są najmądrzejszy i najpotężniejsi to dlaczego tak panicznie się boją zdrowej i uczciwej konkurencji i rywalizacji? Dlaczego nie są w stanie zrozumieć że bez zjednoczenia wszystkich (co oferuje i po co powstało Braterstwo) nikt niema szans na sukces. To po co cokolwiek robić skoro nie ma szans na sukces. Dlaczego tak jest odpowiedziałem w poprzednim komentarzu. Powodem jest sfora kundelków ujadających i aportujących dla tego POstalkiniwskiego systemu i kompleksy, niedojrzałość i głupota reszty.
  Ale tych drugich komornicy nauczą i poprowadzą w dorosłość. Trzeba czekać. Może jeszcze nie będzie za późno dla Polaków jako narodu i dla Polski. Chyba że przeznaczeniem Polaków jest droga Żydów. Oni też uważają się za naród wybrany jak Polacy. Musimy stracić państwo żeby zacząć się jednoczyć i współpracować. I może dopiero wtedy bez państwa zaczniemy budować silny współpracujący, bogaty i wpływowy naród. Jak Żydzi. Może mają rację ci twierdzący że jesteśmy narodem wybranym. Mimo ze ja zawsze miałem ochotę zapytać ich; wybranym do czego? Do bycia durniami, poddanymi zniewolonymi niewolnikami poniżanymi i wyśmiewanymi przez wszystkich?
 • @Braterstwo.org 10:12:35
  -- coś Pan taki ciemny ?! przecież wybrani jesteśmy do bycia KATOLIKAMI ! kto ? ma płacić za naukę żydoskiej religii jak nie durny GOJ !!
 • Władzy nie zdobywa się za pomocą kartki wyborczej
  ponieważ raz zdobytej władzy nikt dobrowolnie nie odda. Tzw. demokratura jest skrojona na miarę ułomności ludzkiej i dlatego mamy jak mamy - natomiast stale rządzą ci co ich nie widać i nikt nigdy ich nie wybierał.
 • W czasach telewizji liczy się tylko aparycja, mowa ciała, sympatyczny uśmiech
  zwłaszcza, że połowa głosów należy do kobiet,

  dlatego żaden "mózgowiec", który nie jest jednocześnie lwem salonowym, ma marną szansę,

  a jeśli chodzi o datki, dawno twierdziłem, że czas tajnych wyborów minął,

  teraz, zamiast głosować na partię, trzeba wstępować do partii, i płacić składki.

  Albo ktoś będzie miał pomysł na masową partię, albo dalej lemingi będą głosować na sympatycznych oprawców.
 • interesariusz -> Braterstwo.org @09:49:28
  Mam takie wrażenia, że owe wymordowane przez Lenina "elity", to dopiero były chamy.
 • interesariusz -> Braterstwo.org @10:12:35
  a co to jest "zdrowa konkurencja", bo ja znam tylko niezdrową.
 • Czy silny dąb może wyrosnąć w ciągu trzech miesięcy ???
  Kalendarz wyborczy w wyborach prezydenckich ustala marszałek Sejmu, a PKW ten kalendarz opiniuje. Na zarządzenie wyborów Radosław Sikorski ma czas od 6 stycznia do 6 lutego 2015 r.

  Zgodnie z konstytucją wybory prezydenta Rzeczypospolitej zarządza marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego prezydenta. Zaprzysiężenie Bronisława Komorowskiego odbyło się 6 sierpnia 2010 roku.

  W czasie wskazanym przez ustawę zasadniczą przypadają trzy niedziele, kiedy musi się odbyć pierwsza tura; poza 10 i 17 maja, także 3 maja.

  Według Kodeksu wyborczego zawiadomienie o utworzeniu komitetu musi być zgłoszone do PKW najpóźniej w 55. dniu przed dniem wyborów. Nazwiska kandydatów muszą być zgłoszone 10 dni później, w 45. dniu przed wyborami.

  Jeśli wybory odbyłyby się 10 maja, kandydaci musieliby być zgłoszeni do 26 marca; jeśli pierwsza tura wyborów odbyłaby się tydzień później, 17 maja - termin zgłaszania kandydatów mijałby 2 kwietnia.
  A jeśli 3 maja , to termin zgłoszenia upływałby 19 marca...

  Dlatego napisałem trzy miesiące ...
 • Dla kandydatów na kandydatów kampania prezydencka może byc jedynie okazją promocji
  osoby, środowiska,pomysłu...
  Rzeczywiście , jak wspomniał Ryszard Opara niektórzy miliarderzy nie wygrywali wyborów...
  Może dlatego , że jacyś inni miliarderzy wygrywali ??? Takie igraszki pomiędzy narcystycznymi miliarderami...

  Osobiście jednak uważam , że skoro państwami rządzą struktury kompleksu militarno-farmaceutycznego ( w skrócie struktura ponadprawna) to ZAWSZE musi wygrać ich zaufany człowiek...
  Chyba, że nie rządzą? Wtedy gra jest inna...

  Pozostaję przy konserwatywnej tezie o współczesnej polityce...
  Wszelkie zmiany , oprócz zmian zachodzących w świadomości ludzkiej wywoływanych zgodą na boską interwencję, są implikacjami konfliktów pomiędzy różnymi grupami tworzącymi strukturę ponadprawną...

  Czy w RP jest inaczej ??? Uważam , że nie...
 • @ninanonimowa 10:18:31 Tak zgadza się. Ale w tym przypadku to Żydzi wybrali nas na frajerów i dojne krowy
  a realizują to poprzez swoich kundli. Najemnych rezydentów i nadzorców. Tak jak inni okupanci. Ale też sami Polacy za takich się uważają. I to jeszcze nie jest tak złe jak to że postępują dokładnie odwrotnie i sami zakładają sobie chomąto.
 • @interesariusz z PL 10:42:33
  "Mam takie wrażenia, że owe wymordowane przez Lenina "elity", to dopiero były chamy" - typowa reakcja zakompleksionej osoby. Cham też człowiek, często lepszy od tych nie chamów. Tak że nie ma czym się martwić.

  "a co to jest "zdrowa konkurencja", bo ja znam tylko niezdrową." - przykro mi, żyjesz w chorym świecie, no i kiepsko z wiedzą skoro nawet nie znasz zdrowej konkurencji.

  A tak ogólnie to tak służbowo czy prywatnie?
 • interesariusz -> Braterstwo.org @12:05:34
  A twoje reakcja jest typowa dla kogo ?
 • @ninanonimowa 10:18:31
  Religia katolicka nie jest religia zydowska. Katolicyzm to Chrzescijanstwo. Nie slyszalem tez aby ktos placil za nauke religii.
 • Mielenia ozorem już dość.
  Panie Ryszardzie,

  Zastanawianie się nad programem wyborczym kandydata na prezydenta, przy obecnym stanie politycznym i gospodarczym Rzeczypospolitej, zakrawa na ponury żart. Tutaj nie ma się nad czym zastanawiać, bo aby poprawić nasz los, trzeba po pierwsze odzyskać władzę, a po drugie wypracować fundusze.
  Dla odzyskania władzy, prezydent akurat ma dość ograniczone możliwości. Na szczęście pół roku po wyborach prezydenckich mamy wybory parlamentarne, a prezydent nieograniczone możliwości występowania z orędziami do Narodu, w których może informować społeczeństwo o skali nadużyć poprzednich władz. Nie łudzę się nadzieją, że obecny parlament zatwierdzi inicjatywę ustawodawczą prezydenta w celu zmiany ordynacji wyborczej, więc nie ma sensu wydatkowania energii na takie działania. Może natomiast objąć kuratelą nadzór obywatelski nad sposobem przeprowadzenia wyborów parlamentarnych.
  Wybory parlamentarne i wygranie tych wyborów przez ugrupowania niezależne i niesplamione układem z Magdalenki, to prawdziwy i w zasadzie jedyny cel wyborczy kandydata na Prezydenta.
  Dlatego, nie bijmy już więcej tej piany, jest wystarczająco gęsta. Biorąc pod uwagę renomę naszego blogowiska, niech to z naszej strony wyjdzie zaproszenie do udziału w kongresie środowisk niezależnych, który miałby na celu wyłonienia jednego i wspólnego dla wszystkich kandydata. Myślę, że takie zaproszenie, miałoby sens wtedy, kiedy strona zapraszająca, czyli my, zaprezentowałaby już swojego kandydata na kandydata. Osobiście pragnąłbym aby to właśnie Pan nim został, jednak aby demokracji stało się zadość, można zrobić głosowanie.
  Jeżeli nie zrobimy, tego kroku, pozostanie nam tylko komentowanie wbijania ostatniego gwoździa o którym Pan wspomniał
 • @Przykro mi, widzę Panowie i Panie, że nic lepszego od obecnego systemu nie chcecie wymyślić.
  -
  A na naszych oczach ten prosty model dogrywa.

  Twierdzę iż, sam system dziesiętny nie nadaje się do prowadzenia wyborów powszechnych w okręgach wyborczych na stanowisko obieranego nowego: administratora, prezydenta, gubernatora, namiestnika, palatyna, nuncjusza, wojewodę burmistrza, starostę, senatora, posła, wójta, sołtysa, radnego.:))
  http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,2,0.jpg
  Jerzy Dobrowolski - Polska Demokracja Kwantowa
 • Nie uważam by mnogośc i niby rozbicie narodowego ruchu patriotycznego było przeszkodą w odbudowie Polski, bo...
  jeżeli przyjmie się, że zasadniczym kryterium uczestnictwa w tym froncie będzie uznanie tego, że POLSKA DĄŻY DO WOLNOŚCI I NIEPODLEGŁOŚCI, GDZIE NARÓD POLSKI JEST GOSPODARZEM KRAJU, to duża ilośc organizacji które uznają tą wartośc, jest tylko i wyłącznie zaletą.
  Wiadomo, że okupacja to przejęcie przestrzeni gospodarczej (wraz z zasobami naturalnymi i ludzkimi)
  Więc, jeżeli teraz tą niepodległośc odniesiemy do POLSKIEJ PRZESTRZENI GOSPODARCZEJ, to pryncypia niemal same się definiują.
  W tej sytuacji, jeżeli wszystkie organizacje uznają te dwie powyższe zasady, to nie ma najmniejszego znaczenia z której organizacji zostanie wyłoniony kandydat na prezydenta (pomijając oczywiście koniecznośc posiadania podstawowych kwalifikacji do pełnienia tego urzędu)
  Przykład Węgier wskazuje, że jest możliwe powolne, ale sukcesywne odzyskiwanie własnej, narodowej przestrzeni gospodarczej a co za tym idzie, wolności i niepodległości. No bo po co, okupant będzie siedział w jakimś kraju, skoro zostanie osunięty od przestrzeni gospodarczej tego kraju. Sam z niego wyjdzie.
 • @Jan Paweł 18:07:43
  Dobrymi chęciami wybrukowano całe Piekło.

  Naturalnie do przekonania przeciwnika, podrodze jest stan równowagi sił. Nie dasz rady osiągnąć tej równowagi, to nie masz żadnych szans na zwycięstwo.
  Dlatego w pierwszej kolejności musimy odzyskać stan równowagi, tylko tyle i aż tyle:)
  http://m.neon24.pl/499cf6e89de9586107078132401fc770,0,0.jpg
  http://nwsn.neon24.pl/post/105095,bog-stworzyl-swiat-binarny-2-2-4
 • @goodness 18:11:22
  Węgry są już na tej drodze. Myśle, że żwawiej by to tam szło, gdyby poszły za nimi inne kraje. Podobno Bułgaria także coś tam już próbuje:
  http://marucha.wordpress.com/2014/12/14/bulgaria-wyjsc-z-nato-i-ue/
 • Aby wygrać wybory - ABY WYGRAĆ POLSKĘ - potrzebne są trzy rzeczy: – pomysł i pieniądze; pomysł i pieniądze; po
  Pomysl i metode zaproponowal pan Tyminski!
  Dal pomysl i pokazal- jak zebrac pieniadze.
  Malo- powiedzial jako jedyny majac za soba dwukrotne doswiadczenie...ze innej drogi nie ma!
  Powiedzial, ze jakikolwiek sens dzialania w kierunku wybrania polskiego kandydata zaczyna sie od min 10 mln zlotych zebranych przez Polakow....

  Zatem...z czym pan polemizuje????

  Myli sie pan tez powiadajac, ze w Polsce jest proznia polityczna...
  To nieprawda! To nie jest proznia... brak organizacji nie powoduje prozni. Polacy musza sie zorganizowac! TYlko TYle!
  Pan TYminski podal metode organizowania sie Polakow. I natychmiast podchwycili ludzie myslacy pomysl...i rozwijac -jak pan RafalZ,,inni...
  Ooooo... ze malo czasu???? To nie wina czasu...to wina Polakow, a raczej ich naiwnej wiary w bajdurzenia takich co oferuja dokladnie to samo co pan proponuje.. Wierzacy w Szast Prast...!!!!!!.

  Nie ma Szast- Prast...nigdy nie bylo i..... nie bedzie...

  TO tylko wielu myslacym - jak pan wydaje sie, ze skoro zaczelismy budowac dom trzy miesiace pozniej niz sasiad..to mozemy odpuscic fundamenty i sciany i ....od raz zrobimy dach..i wykonczenia:-))))

  Pomysl dal pan Tyminski, pieniadze dusza w kieszeni Polacy- to dwa ....a co trzeciego ma pan w zanadrzu???
 • @Jan Paweł 18:19:32
  Zamykanie ludzi w niewoli lichwy zauważyli Belgowie:)

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2124%3Astrajk-generalny-w-belgii-parali-komunikacyjny-zamknite-szpitale-i-szkoy
 • @goodness 18:40:03
  Można się tylko cieszc, że ludzie przeglądają na oczy:-). Unia z całą pewnością się przekręci. Trzeba byc na to przygotowanym.
  Obyśmy się do tego czasu, razem z Ukrainą nie znaleźli w jakimś sztucznym tworze walczącym z Rosją. Bo silne siły nas do tego pchają. Tylko chyba ta zbiorowa Mądrośc Narodowa, nas jeszcze trzyma w rozsądku.
  Ale w pełni się z Tobą zgadzam, że wszystko w rękach Pana Boga. Tylko zwrócmy się do Niego
 • @Braterstwo.org 09:49:28
  Na tą okolicznośc (gdy ludzie wyjdą na ulice) to już nam pobudowali stosowne obozy koncentracyjne. Sami, za własne pieniądze żeśmy je sobie wybudowali:-). Bo jakoś tak dziwnie się to składa, że na dwa lata przed puczem na Ukrainie (do którego próbują wciągnąc teraz Polskę), okupant, swoim rozrywkowym ramieniem pod nazwą UEFA, wydoił Polskę i Ukrainę (ku ich uciesze:-) na budowę zamkniętych, zadaszonych stadionów, które sprawdziły się już Ameryce Płd, jako obozy koncentracyjne.
 • Pozwolę sobie pomarzyć....Tak jak NEON24-Nowy Ekran zrobił poruszenie swoją otwartością na blogerów
  bez cenzurowania, tak teraz organizacja spotkania 10 ZŁOTYCH polskich kandydatów na kandydatów będzie poruszeniem w świecie osób zainteresowanych sprawami publicznymi.

  Kto ma możliwości, autorytet i móglby być gospodarzem takiego spotkania?
  Znam taką osobę, ale nie dostrzega ona jeszcze korzyści politycznych z bycia reżyserem gry sztabowej PREZYDENT 2015.

  Dęby rosną powoli, ale codziennie...
 • @Zbigniew Jacniacki 21:38:40
  Pomysl jest... kasa tez...
  Chodzi o to - jak zorganizowac zbiorke!
  MY dajemy...MY zbieramy...My wybieramy:-)))
  jesli uda sie NAM zorganizowac i zebrac forse...wybranie kandydata bedzie latwe....wygranie wyborow jeszcze latwiejsze...
  Pamietajcie ..zawsze mozna zrobic wybory..wtwdy kiedy jest sie gotowym!
 • Dla niektórych będzie zaskoczeniem , dla innych potwierdzeniem, że dęby rosną...
  Tak młodzież polska widzi sprawy wyborów prezydenckich...
  """.... Komu twoim zdaniem DB powinna zaproponować kandydowanie na urząd prezydenta Polski?
  Demokracja Bezpośrednia ma zasoby, aby bez problemów zebrać 150 tys. podpisów i zagwarantować rejestrację kandydata na prezydenta. Mamy oddanych sympatyków i działaczy w całym kraju, którzy będę stanowić sztab i ogólnopolski zespół mogący prowadzić kampanię prezydencką. Mamy siły i środki na kampanię ogólnopolską. Kandydat nie musi zostać członkiem naszej partii, zależy nam wręcz aby był bezpartyjny.
  Obecnie nie mamy takiego kandydata.
  Warunki, które powinien spełniać kandydat:
  1. Nie może być politykiem, który już należał do jakieś partii lub był posłem na Sejm.
  2. Musi mieć więcej niż 35 lat.
  3. Musi poświęcić swój czas na kampanię.
  4. Musi zaangażować swoje środki finansowe, jeśli nie jest osobą znaną.
  5. Nie dyskryminujemy mężczyzn, ale preferujemy kobietę-kandydatkę .
  6. Oczywiście musi opowiadać się za zwiększeniem władzy obywateli poprzez referenda obligatoryjne i inne elementy zmian technicznych, które są opisane w naszym programie.
  7. Preferujemy osoby negatywnie nastawione do obecnego systemu zarządzania państwem, systemu wyborczego, silnie zdeterminowane do zwalczania patologii władzy.
  Czekamy na wasze propozycje.
  Jeśli możecie pomóc w kontakcie z takim kandydatem,(...)
  https://www.facebook.com/DemokracjaBezposrednia?fref=nf..."""
 • @RomanKa 22:02:57...zawsze mozna zrobic wybory..wtwdy kiedy jest sie gotowym...
  Mam nadzieję, że ta prawda dotrze do większej liczby Polaków:))))

  Wracając do 10ZŁOTYCH ...
  Trzeba powiedzieć na kogo się zbiera...
  W ciemno się nie da....proza technologii, socjologii i WIARY.
  Pozdrawiam
 • ---------- wyciął mi ktoś z neonu - mój post !!
  http://www.biztok.pl/biznes/dunczycy-chca-kupic-polferries-msp-dopielo-swego_a19311
 • Kandydat, który zobowiąże się do szerokiego upublicznienia projektu Ustawy o szczególnej ochronie interesu narodowego RP
  (uzupełnienie przysięgi państwowej), ustanawiającej prymat interesów RP nad interesami partii politycznych lub interesami osobistymi oraz zobowiązującej osoby pełniące funkcje publiczne – poczynając od prezydenta RP - do złożenia oświadczenia na prawach przysięgi państwowej, pod rygorem utraty praw publicznych i obywatelskich, że są wolni od wszelkich uwikłań i zobowiązań wobec: obcych służb specjalnych, korporacyjnego wywiadu gospodarczego, lub/oraz grup lobbystycznych, tak krajowych jak i zagranicznych, których działanie byłoby szkodliwe dla RP.

  Poza tym, szerokie upublicznienie proponowanej w/w Ustawy doprowadzi do "odsłonięcia przyłbicy" przez kontrkandydatów, parlamentarzystów, partie polityczne, oraz teoretyków medialnych.
 • Moim zdaniem
  Wybory prezydenckie w Polsce nie są tak ważne jakby wszyscy chcieli
  i sugerują. Prezydent Polski jest polityczną marionetką osaczony przepisami i obcą agenturą. Nawet jeżeli uda się wprowadzić "swojego" człowieka zostanie szybko postawiony do pionu. Strata sil i środków.
  Naszą "gandrene" należy potraktować jak ślepy wrzód na ciele.
  To znaczy oddolnie i na całym terenie, osaczając poprzez wszelkie demokratyczne i prawne środki (nie ma innego wyjścia). Powodować aby przenosił się na coraz wyższe szczeble władzy aż nie będzie miał miejsca i polegnie lub bezprawnie według każdego prawa na świecie
  użyje środków prewencyjnych. Wtedy to należy ta "gangrenę" krwawo dobić.
  Jak już pisałem ponad rok temu iż zegar tyka i zbliżamy się do ostatecznej daty po której już nic nie da się zrobić. Zostanie rozprzedana ziemia i Polak nie będzie już chciał być Polakiem.... no bo po co?

  PS: proszę pamiętać iż to nie góra w tej grze będzie celem lecz czystka
  ze środka. To tu zadomowiły się w polskim systemie rodzime pasożyty.
  Mafie, złodziejstwo i szukanie współpracy z "obcymi " interesami właśnie
  z tego punktu bierze początek. To z tego miejsca następuje korupcja rządu. Co więcej, w zdecydowanej większości łajdakami i zdrajcami okazują się nasi ziomale czyli rodzimi Polacy.
 • @Zbigniew Jacniacki 22:10:18
  Panie Zbigniewie..na Milosc Boska...to wiemy wszyscy od razu...
  ZBIERAMY na kampanie PREZYDENTA POLSKI!!!!
  Na SWOJEGO Prezydenta!!!!!
  Jak bedziemy mieli srodki i sposoby i umiejetnosc wygrania w Cuglach...a przeciez majac zdecydowana wiekszosc nie mozna nie wygrac....Na kandydata wybierze siew procesie dokladnej i ostrej selekcji tego...ktory ma najwieksze szanse!
  Wyloni sie go w procesie prawyborow i selekcji na najlepszego kandydata..naszego kandydata... w procesie ..prezentacji i debat~!!!!
  na ktore potrzebne sa fundusze....
  Na takie prezentacje zaprosi sie mass media:
  Podaje wzor zaproszenia:

  Hej Wszarze...
  Dnia ...wpisac date...tu i tu ---wpisac adres .odbywa sie prezentacja Polskich kandydatow na Polskiego Prezydenta Polski...mozecie w niej wziac udzial i rejestrowac za oplata ...tu wpisac sume... za akredytacje...pod warunkiem retransmisji w pelnym wymiarze czasowym.
  Jesli to nie interesuje waszej stacji , nas nie bedzie interesowac wasz dalszy udzial w zyciu medialnym przyszlej Polski.
 • @RomanKa 04:19:22...ZBIERAMY na kampanie PREZYDENTA POLSKI!!!!....
  Odebrałem inaczej propozycję 10ZŁOTYCH...

  """...Wyloni sie go w procesie prawyborow i selekcji na najlepszego kandydata..naszego kandydata... w procesie ..prezentacji i debat~...."

  Waśnie zamiast zestawu pytań , ostrych pytań, typu "jak Kandydat XYZ skróci nadużycia w korzystaniu z kilometrówek", lub , czy "gej/lisbijka mogą być szefami armii natowskiej w RP""", sedzią byłby wynik , ile osób zagłosuje swoimi 10 złotymi na KnK...

  Oczywiście jestem za publicznymi dyskusjami wszystkich kandydatów...

  Natomiast selekcji dokonują setki tysięcy, jak marzy Stanisław Tymiński,
  Polaków-sędziów...a nie jakieś grona samozwańczych "medrców".
  Chciałbym napisać, że tak juz było, niestety , tak ciagle jest...
  Dorosłych Polaków i Polki ,vnawet w niektórych wypowiedział na NEON24, trktuje się jako niezdolnych do myślenia---według kryteriów tych "mędrców ". Według tych samych "medrców" podatki od niezdolnych do myślenia są jednak "zdolne" do konsumpcji...
  Rozpiisałem się o poranku...
  Pozdrawiam i zycze miłego dnia
 • @Zbigniew Jacniacki 08:45:12
  Podsumujmy.
  Wyłoniły się dwie metody wybrania NASZEGO, POLAKÓW KANDYDATA na Prezydenta Polski. Dotychczas było zawsze wielu kandydatów, co zauważył Pan Opara i że tym razem zanosi się na to samo. Polska patriotyczna strona będzie jak zwykle miała wielu kandydatów, każdy zacny i patriota, ale wszyscy jak jeden bez szans na wygraną z uwagi na rozbicie głosów.
  Więc musi to być jeden kandydat, na którego rzecz wszystkie zainteresowane środowiska będą pracować. Poza wszelką dyskusją pozostaje to, że konieczna jest zbiórka pieniędzy od wyborców na kampanię Naszego Kandydata.

  Zarysowały się dwie metody wyłonienia kandydata.
  1 /Pan RomanKa uważa, że należy dokonywać zbiórki pieniędzy ogólnie na kampanię wyborczą Naszego, Polaków Kandydata na Prezydenta Polski, w tym na koszty prawyborów. Potem doprowadzić do serii dyskusji kandydatów na kandydatów, po czym przeprowadzić - jak dobrze zrozumiałem - głosowanie ogólnopolskie celem wyłonienia z nich Kandydata na Prezydenta.

  2/ Pan Zbigniew Jacniacki natomiast uważa, że każdy z kandydatów na kandydata powinien zbierać fundusz wyborczy 10 złoty od wyborcy i ten który z nich zbierze więcej poparcia 10 złotymi staje się Kandydatem wszystkich, a pozostali swoje poparcie, swoją pracę razem ze zwolennikami przekazują oraz zebrane pieniądze przekazują na zwycięzcę tj. WSPÓLNEGO tego jednego kandydata.

  Należałoby się zastanowić nad tym, która metoda byłaby właściwsza.
  Moim zdaniem - metoda Pana RomanaKa ma poważną zaletę, daje możliwość dotarcia do większej ilości Wyborców i podjęcia przez wyborców kogo chcą na Kandydata, ale jest bardziej kosztowna i pracochłonna i trudniej będzie zbierać fundusz na NASZEGO PREZYDENTA, nie znając jeszcze jego nazwiska, chociaż może tylko w pierwszej fazie.
  Druga metoda sprecyzowana przez Pana Jacniackiego, którą i ja preferowałem - jest prostsza, daje łatwiejsze zbieranie funduszy, ale nie ma tych zalet co pierwsza.

  Reasumując, metoda Pana RomanaKa jest właściwsza, oczywiście tylko moim skromnym zdaniem, a przeważyło to, że nie o koszty i pracę chodzi, tylko o to, aby po raz pierwszy Polacy nie wybierali kota w worku. Aby sami Polacy zadecydowali o swoim Kandydacie na Prezydenta, aby sami z kandydatów na kandydata z grupy Polskich Patriotów wyłonili tego JEDNEGO, kogo chcą uczynić przedstawicielem ich interesów, polskich interesów.
  Byłaby to nowa jakość wyborów na przyszłość, to czego nigdy jeszcze w Polsce nie było, bo zawsze decydował "ktoś" za Polaków, jacyś mędrcy, jakieś autorytety, jakieś cudze pieniądze i interesy.
 • Sądy uznają, że wybory jednak były sfałszowane. W głównych wydaniach wiado- mości TV na ten temat cisza
  http://niewygodne.info.pl/symbole-loga/urna-wyb_Ania_Wozniak_Flickr-CCbySA2,0-466.jpg
  "Poszczególne sądy uznają protesty wyborcze i orzekają o powtórzeniu wyborów z uwagi na fałszerstwa komisji wyborczych. Stoi to w jawnej sprzeczności z tym co mówił prezydent Komorowski. Zapewniał on nas przecież, że wybory były uczciwe, a ten kto mówi o fałszerstwach jest zagubiony w "odmętach szaleństwa". A tu niespodzianka - sądy nie podzielają opinii prezydenta. Stąd pewnie w mediach głównego nurtu cisza na ten temat."
  http://niewygodne.info.pl/artykul4/01931-Sady-uznaja-ze-wybory-byly-jednak-sfalszowane.htm
 • @Stara Baba 02:23:22 zgadzam się. Prezydent to funkcja czysto reprezentacyjna.
  Macie tu czerwone mendy z PO sowieckiej organizacji: http://niezalezna.pl/62412-komorowski-podjal-dialog-z-bezpieka-archiwa-ipn-o-obecnym-prezydencie przeprowadzono dwie rozmowy operacyjne z B. Komorowskim. (...) stwierdził m.in., że jego dotychczasowa działalność nie miała sensu i w przyszłości nie zam. angażować się w żadne przeds. o char. politycznym. Wyraził ponadto chęć na podtrzymanie dialogu operacyjnego. W związku z powyższym wydział III-2 wnosi o uchylenie internowania wobec Bronisława Komorowskiego” – czytamy w dokumentach IPN. Pod takim żyrandolem B`B´ oraz kopulujących lóż Kopernikowskich, wszystkie lemingi PL będą oświecone inaczej, wydymanne w perwersyjnych torturach cia-ej , wyprowadzone z pieniędzy i złota,
  wyrugowane, wykluczone, wypędzone na emigrację, zunifikowani jewrounijnie, po nwoowsku i to w każdej dziedzinie życia doczesnego i duchowego. http://i.imgur.com/siTKBCA.jpg
 • @Witkacy 12:24:35
  Przed powtórzeniem wyborów, brak zaufania wprowadza stała suma 460 posłów i 100 senatorów itd.
  Jak się dokładnie oblicza podstawy demokracji (koniecznej mniejszości i większości) reprezentantów, przy istniejącej emigracji 7 milionów obywateli?
 • @Henryk Kreuz 10:03:28
  Moze wiecej. W obecnej sytuacji nie ma prozni poitycznej jest chaos polityczny bedacy wynikiem zupelnego braku zaufania i totalnego braku Solidarnosci Narodowej!
  Wynikiem Stanu Wojennnego i okresu Lupiestwa Narodu Polskiego Polacy przestali ufac , wierzyc i polegac na sobie nawzajem.
  Proces odzyskania suwerennosci musi miec wsoj porzadek w prcesie tym Narod musi odzyskac swoja Solidarnosc Narodowa! Polak Polakowi musi sie stac Bratem ,ktoremu sie ufa i na ktorym sie polega!!!!!
  Wbrew pozorom to wcale nie jest trudne!!!!
  Polacy musza popatrzyc sobie nawzajem w oczy!!!!
  Popatrzcie w oczy drugego czlowieka ..co widzicie w jego zrenicach????
  Polska musi przejsc gruntowna przebudowe i jedno mnie tylko martwi, ze braknie ludzi!!!! Tak BRAKNIE LUDZI!!!!~!
  Wielosc organizacji mniejszych wiekszych niczemu nie przeszkadza...a w konfrontacji sami Polacy cenia jaka wartosc przedstawiaja soba kandydaci...a wiekszosc dokona samooceny!
  Wazne by pokryc cala Polsce ruchem odnowy...niektore organizacje beda monopolistami w niektorych miejscach i wlasnie to jest dobre! iech one dominuja w terenie i skupiaja sie wokol nicj inne.
  Kto sie do tego nie wlaczy, z gory wiadomo nie jest z nami! A szkodzac dokona samoselkcji negatywnej:-))
  Najwazniejsza rzecza --aby te wszystkie organizacje przestroic na zdolne do spelnienia funkcji zbierania srodkow na odzyskanie Wolnosci!
  Proponuje tak nazwac ten Fundusz...Fundusz Wolnej Polski!!!
  Kazda grupa- czy osoba prywatna, jaka wchodzi w aparat Funduszu i posluguje sie jego znakami, materialami , strukturami i srodkami...ma prawo do udzialu w kolektywnych decyzjach ludzi z Funduszu samoorganizujkacych sie w struktury wspolne...na szczeblu wioski, gminy , powiatu Wojewodztwa i kraju,....to da mozliwosc polaczenia sie we wspolnej strukturze wszystkim organizacjom patriotycznym Polakow/
  To tez dokona rzeczy najwazniejszej...w twardej robocie organizacyjnej wyloni sie Grupa Przywodcza..grupa Kierownicza..w procesie naturalnej pozytywnej selekcji!!!~!
  WYloni sie i struktura i jej kierownictwo- czyli to czego dzisiaj brakuje powodujac wraznie pozornej pustki politycznej!
  Kazdy Polak..kazdy...ma rowna szanse odegrac role w swoim zyciu..zmieniajc swoje zycie i pomgajac takim jak on - odmienic nasza wspolna Przyszlosc zrzucajac kajdany narzucone Polakom przez Globalistyczna Bande!
  Jest to proces pokojowy i ewolucyjny! I taki powinien sie utrzymac!
  radze jednak kazdemu jednemu pamietac, ze:
  Kto nie godzi sie na pokojowa Ewolucje...niech przygotowuje sie na krwawa Rewolucje!
  Oszustwa wyborcze w tzw farsaxch udajacych wybory....najlepiej swiadcza ,ze wszystkie karty zostaly zgrane..a czas nagli!
  Uczciwe wybory nie moga byc narzucane ani terminami, ani formami Narodowi..
  Narod dokona Wyboru swojego Przywodctwa..wtedy -kiedy bedzie gotowy!
 • s ten warunek spełnił Gomułka.
  Najpierw potrzeba "Gomułki" z roku 1968 bo oczyścić "elity" z obcych Polsce naleciałości.
  A zaraz potem potrzeba "Gierka" by zrealizować program odbudowy Polski.

  "Gomułka" powinien być blisko władzy by ją zdobyć (Odpowiednik Orbana na Węgrzech).
  "Gierek" może wywodzić się z odrzuconych przez "system" ekonomistów.

  Problem pieniędzy nie istnieje. Warunki są sprzyjające.
  I Rosja i Niemcy zechcą się pozbyć agresywnej kolonialnej Polski która sabotuje i rujnuje ich korzystną współpracę.
  Są jeszcze Chiny które chętnie wesprą kapitałowo Chiński czyli Gierkowski rozwój Polski.
  Istnieje realna szansa zbudowania suwerennej Polskiej gospodarki czerpiącej wzajemne korzyści ze współpracy z sąsiadami bliskimi i dalekimi.
  Ciągle jeszcze działa sentyment dawnej współpracy z czasów PRLu gdy Polska była autorytetem gospodarczym dla wielu krajów na świecie.

  Jest wielka szansa na realizację takiego programu.
  I jeden trudny do spełnienia warunek.
  Kiedy
 • @Oscar 16:43:46
  Nacisnąłem Enter i niedokończony komentarz wszedł "na wizję".
  ...kontynuuję.
  Kiedyś ten warunek spełnił Gomułka.
  To jedyny warunek.
  Dzisiaj Kk przy nowym Papieżu nie jest groźny dla Polski.

  Szukajmy "Gomułki" a potem "Gierka".
  Może być dwa w jednym ale lepiej nie.
  Gomułka zostanie za swoją trudną misję zniszczony politycznie.
  Do odbudowy Polski potrzeba "czystego" Gierka któremu naród na pytanie "Pomożecie" odpowie "Pomożemy".
  To hasło moim zdaniem zadziała jeszcze dzisiaj.
  Tylko "Gierek" nie może być kolejnym przebierańcem.
 • @RomanKa 15:49:11
  Wbrew pozorom to wcale nie jest trudne!!!!

  Moc demokracji opisujesz prawidłowo, siła razy wielokrotność, to nie jest trudne mówić, trudne jest wykonać. Zwłaszcza po ograniczaniu matematyki w polskich szkołach……………

  Jednak, brak zaufania wyborców się pogorszył po okaleczeniu ich znieważeniem wyborczym i agresją w mediach.
  Dalsza możliwość nawiązania kontaktów jest trudniejsza niż Ci się wydaje.

  Nikt nie da 10 złoty na „tacę, która ignoruje błędy starego systemu - 100 senatorów i 460 posłów”.
  Można nazwać bezczelnym wiarołomcą, każdego co omija fundamenty demokracji a chce dziesięć złoty na plastykowe okna aby dobrze wyglądał:).
 • Zmiany są konieczne ale również możliwe
  Szanowni Państwo,

  Proszę wybaczyć, że nie odpowiadałem dotąd na komentarze, ale chciałem zobaczyć - jakie jest Państwa zdanie. Będę to robił teraz.

  Ogólnie jest sporo komentarzy a zdania są podzielone. Pomijam oczywiście wpisy i opinie, które są nie na temat.

  Myślę, że większość z Państwa traktuje tę strategie poważnie. Cieszy mnie to bardzo.
  Mamy sporo pracy przed sobą - ale coraz bardziej jestem przekonany, że właśnie to jest droga, którą (mam nadzieję wspólnie) będziemy kroczyć.

  Zmiana obecnej, bardzo niekorzystnej dla Polski rzeczywistości jest możliwa.
 • @fan-wolności 10:47:22
  Witam Pana,

  Dziękuję za słowa wsparcia a jednocześnie dodaję, że obecnie pracuję - bardzo intensywnie nad propozycjami do kampanii.

  Niedługo, (mam nadzieję), będziemy mogli porozmawiać o szczegółach ale to jest również jeden z moich pomysłów - aby coś konkretnego ludziom dać

  Żyjemy w świecie narastającej obfitości a jednocześnie dysproporcji.
  To trzeba zmienić.

  Pozdrawiam
 • @Zbigniew Jacniacki 11:42:07
  Panie Zbigniewie,

  Silny dąb nie może wyrosnąć w ciągu trzech miesięcy - ale można go zasadzić w urodzajnej glebie - i tak pielęgnować aby miał szansę na moc.

  Wszystko jest możliwe - jeżeli Naród - większość będzie tego chciał i będzie o to walczył. Jeden człowiek sam, nawet geniusz - nie ma szans.

  Mieszkałem kiedyś w Australii, w miejscowości Broken Hill, które praktycznie było w środku pustyni. Kompletna susza i pustynia.Kiedyś zaczął padać deszcz. Padał kilka tygodni.
  A potem na miejscu pustyni, w ciągu kilku tygodni powstał las, jeziora - dżungla. Kompletna zmiana otoczenia.
  Potem znowu zapanowała susza.
  I las powoli, znowu przekształcił się w pustynię...
 • @interesariusz z PL 10:41:04
  Szanowny Panie,

  Aby zmienić rzeczywistość - trzeba mieć wiele rzeczy ale i przede wszystkim:

  1. Rację, rację i rację.

  2. Środki : media, ludzi, pieniądze; aparycję, dar przekonywania

  3. Pomysły i projekty - jak przekonać wyborców.

  4. Musi być właściwy czas w historii - na odpowiednie zmiany.

  5. Konieczny jest właściwy (charyzmatyczny) lider.

  Potrzebne są zapewne inne rzeczy - ale jeżeli uda się znaleźć kogoś kto mógłby połączyć te wszystkie najważniejsze - wszystko jest możliwe.
 • ----- Gabriel Narutowicz
  Dzisiaj oglądałam program o Gabrielu Narutowiczu . Nieprawdopodobnie dramatycznie/ jak wszyscy wiemy/ przebiegały wybory ze znanym skutkiem zresztą.

  Zewsząd słychać było OBÓZ PATRIOTYCZNY -obóz patriotyczny ! jak z perspektywy kilkudziesięciu lat - dzisiaj ! można by oceniać Narutowicza i ew. plusy jego Prezydentury ??.

  Żydoski Prezydent tak mówiono ! a był nim ?
 • @IvanKruk 16:41:10
  Szanowny Panie,

  Zgadzam się. W obecnej rzeczywistości, zastanawianie się, czy też próba stworzenia programu dla potencjalnego kandydata - jest stratą czasu.

  Trzeba natomiast mieć pomysł na Polskę - który będzie w stanie przekonać wyborców.
  Który będzie w stanie zmobilizować całe społeczeństwo do działań.

  Nie ma co oglądać się na przeszłość - ale należy z niej się uczyć, jak nie popełniać błędów.

  Zapewniam Pana, że bardzo usilnie pracujemy nad strategią działania.
  To nie bicie piany. Trzeba mieć pewność. Nie można działać pochopnie.
  Już niedługo będzie zaproszenie do współpracy, będzie ogłoszony kandydat - i przystąpimy do konkretnych działań.

  Stanie się to - tuż po Świętach i Nowym Roku.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @RomanKa 18:37:33
  Panie Romanie,

  Dyskutowałem pomysł i metodę finansowania kampanii z Panem Tymińskim choć przyznaję główne założenia są jego.

  Zgadzam się, że pieniądze są bardzo ważne ale trzeba mieć też racje, trzeba mieć media i pomysł na Polskę - taki który przekona wyborców.

  Pracuję nad tym intensywnie, razem z zespołem ludzi - a już naprawdę niedługo ogłoszę to publicznie.

  Tylko Naród i Obywatele - mogą dokonać koniecznych zmian.
  Jeżeli ONI uznają, że zmiany są niepotrzebne (i będzie to uwiarygodnione poprzez liczenie głosów wyborczych) - trzeba będzie uszanować Ich wolę.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Ryszard Opara 17:43:57...można go zasadzić w urodzajnej glebie - i tak pielęgnować aby miał szansę na moc....
  Panie Ryszardzie,
  jest dużo potencjału organizacyjnego rozproszonego po całym kraju. Stacje telewizyjne mogą mieć poważnych konkurentów... Wymienię środowisko młodych ( z mojej perspektywy wiekowej) Demokratów Bezpośrednich , którzy zastanawiają się :
  "... Komu (...) DB powinna zaproponować kandydowanie na urząd prezydenta Polski? Demokracja Bezpośrednia ma zasoby, aby bez problemów zebrać 150 tys. podpisów i zagwarantować rejestrację kandydata na prezydenta. Mamy oddanych sympatyków i działaczy w całym kraju, którzy będę stanowić sztab i ogólnopolski zespół mogący prowadzić kampanię prezydencką. Mamy siły i środki na kampanię ogólnopolską. Kandydat nie musi zostać członkiem naszej partii, zależy nam wręcz aby był bezpartyjny. Obecnie nie mamy takiego kandydata..."

  Na portalu NEON24 trwa dyskusja o prawyborach spośród KnK za pomocą głosowania , ale nie klikaniem , lajkami , ale funduszami "zapaśników". Ten, który zdobywa najwięcej 10 ZŁOTOWYCH wpłat staje się kandydatem wszystkich uczestniczących w prawyborach... Pomysł ciekawy i realny do przeprowadzenia...

  Potrzebny jest jednak człowiek , który podejmie się organizacji takich prawyborów.

  Znam taką osobę, ale nie dostrzega ona jeszcze korzyści politycznych
  z bycia reżyserem gry sztabowej PREZYDENT 2015.


  Pozdrawiam i życzę dobrych rozmów z wszystkimi KnK.
 • @Zbigniew Jacniacki 21:38:40
  Panie Zbigniewie,

  Dziękuję serdecznie za słowa wsparcia.
  Myślę, że Neon24.pl/Nowy Ekran zrobił już bardzo wiele, aby zmienić rzeczywistość w Naszym Kraju - ale to dopiero początek drogi zmian.

  Zapewniam Pana, że coraz bardziej jestem przekonany, że jesteśmy na właściwej drodze i już niedługo, wspólnie razem - dokonamy dzieła naprawy
  Rzeczypospolitej.

  Dęby rosną powoli, ale codziennie.
  Mam nadzieję obaj myślimy o Polakach.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @RomanKa 22:02:57
  Właśnie tak - właśnie tędy droga.

  My dajemy...My zbieramy...My wybieramy.
  Kiedy będziemy zorganizowani - zrobimy właściwy wybór.

  Moim zdaniem, konieczny jest jeszcze pomysł na Polskę - ale to już wkrótce.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Stara Baba 02:23:22
  Szanowna Pani,

  Wbrew pozorom oraz nawet obecnej politycznej rzeczywistości.

  Prezydent, który miałby masowe poparcie Polaków - dla reform, które ON jako prawdziwy reprezentant Narodu i jego obywateli, chciałby wprowadzić - mógłby zrobić bardzo wiele. Mógłby zmienić rzeczywistość.
  Oczywiście tylko wtedy jeżeli Prezydent i Naród będą działać Razem.

  Potrzebna i wprost konieczna jest wola i siła zjednoczonego Narodu.
  A wtedy - wszystko jest możliwe.

  Przesyłam ukłony,

  Ryszard Opara
 • @Zbigniew Jacniacki 18:18:06
  "Znam taką osobę, ale nie dostrzega ona jeszcze korzyści politycznych
  z bycia reżyserem gry sztabowej PREZYDENT 2015."

  Wielu zna takie osoby, ale sądzę, że tu nie ma nic na sprzedaż, wręcz odwrotnie to MY, POLACY mamy zrobić ściepę, każdy na swoje możliwości, na najlepszego Kandydata Polaków na Prezydenta.
  Nie muszę chyba dodawać, że w tej sytuacji oczekiwanie jakichkolwiek korzyści, tym bardziej obiecywanie komukolwiek jakichkolwiek korzyści za to, że kiwnie palcem - jest nie na miejscu! To jakiś horror.
 • Ryszardzie
  Gwóźdź do trumny to przesada. Popatrzmy na to spokojniej: założę się, że po prostu dalej będzie tak jak jest i niewielu ludziom będzie to przeszkadzać.
  Polska ma dwa wielkie problemy: (1) trzecioligowe ‘elity polityczne’; (2) bezideowe społeczeństwo (a nie żaden naród), któremu brakuje poczucia celu i systemu wartości.
  O ile ten pierwszy problem wszyscy dostrzegają, a wielu go akcentuje (zwłaszcza przed wyborami), to zazwyczaj nie chcemy dostrzegać albo świadomie udajemy, że tego drugiego problemu nie ma. Szczególnie ci z nas, którzy mają jakieś ambicje polityczne, a więc muszą traktować ogół społeczeństwa jako potencjalny elektorat, nie mogą publicznie zaryzykować takiej oceny w obawie, że może im to potem zostać wytknięte.
  Tymczasem problem ten jest i bez zbudowania konstruktywnej, spójnej i trzeźwej świadomości na miarę światopoglądu, czyli bez odbudowania NARODU POLSKIEGO przynajmniej z około 15% obecnego społeczeństwa polskojęzycznego, o żadnej zmianie nawet i mówić nie warto. I tym się trzeba zajmować od dołu, a nie podniecać się patrząc na kalendarz wyborczy. O losie Polski nie rozstrzygną ani wybory, ani programy, ani pieniądze, tylko świadomość i postawa ludzi: kim jesteśmy i kim chcemy być - i jako osoby, i jako plemienna, a nie tylko obywatelska zbiorowość. Przed nami długa droga i cierpliwa praca od podstaw, a nie jakiś szybki "pomysł na Polskę" i droga do władzy na skróty.
  Każdy naród ma taki parlament, jaki sobie wybierze i takiego prezydenta, na jakiego zasługuje.
  Pozdrawiam przyjaźnie. BJ
 • @RomanKa 15:49:11
  Ma Pan absolutnie wiele racji.

  W Naszym Kraju jest chaos polityczny, w powodów, które Pan wymienił.
  Ja to nazywam próżnią.
  No cóż: "Na początku świata był chaos"

  Należy odzyskać Solidarność Narodową -
  Polak musi stać się Polakowi bratem -
  Polacy powinni nawzajem spojrzeć sobie w oczy -
  Należy stworzyć ruch odnowy Polaków -
  Stworzyć Fundusz Polski. (Ja to nazwałem Bank Odrodzenia Polski)

  To wszystko PRAWDA.

  Jest jeden zasadniczy problem: - Jak to wszystko zrobić.

  Konieczne są:

  1. Całkowite i powszechne zrozumienie obecnych problemów.
  Naród musi mieć rację. Musi mieć i zrozumieć swoje prawa i obowiązki.

  2. Musimy znaleźć kandydata na lidera.

  3. Musimy mieć środki: Pieniądze, ludzi, media

  4. Musi być zgoda narodowa i jedność w działaniach.

  5. Musi być właściwy czas do działania. Ten moment w historii.

  Wszystko reszta to tylko kwestia strategii i praktyki w działaniu.

  To wszystko już powoli zbieramy razem do kupy.
  Niedługo ruszamy - bo właściwy czas nadchodzi.

  Wkrótce - wszyscy razem ruszymy w drogę odnowy Rzeczpospolitej.
 • @Henryk Kreuz 18:48:29...na najlepszego Kandydata Polaków na Prezydenta...
  Myślę, że trochę się mijamy...
  Mówiąc o reżyserze gry sztabowej PREZYDENT 2015 mam namyśli osobę o pewnym autorytecie i mozliwościach organizacyjnych.Taka osoba musiałaby zrezygnować ze startu ...

  Przeprowadzenie prawyborów 10ZŁOTYCh jest przedsięwzięciem samym w sobie. Wymaga nie tylko aktywności internetowo-kawiarnianej , ale "nudnej" codziennej pracy m.in.sekretarskiej, biurowej,kalendarzowej...

  "MY, POLACY mamy zrobić ściepę.." jak ma wyglądać w praktyce.
  Każdy zakłada konto , pisze na fejsbuku, że zbiera na najlepszego prezydenta...?? Proszę o kilka szczegółów, aby zrozumieć Pańską technologię działania...

  O korzyściach nie ma co dyskutować, bo nie widzę obecnie ich źródła.
 • @Bogusław Jeznach 18:51:22...bez odbudowania NARODU POLSKIEGO przynajmniej z około 15% obecnego społeczeństwa polskojęzycznego..
  Przepraszam , że zabieram głos , mimo , ze komentarz nie był skierowany do mnie.

  Teza o konieczności wyzbycia się iluzji, iż istnieje ideowe społeczeństwo , jest moim zdaniem słusza, jak i implikacje z niej wynikające...
  Ale, i tu trochę moich wątpliwości.Malutkich...
  Napisał Pan "...Gwóźdź do trumny to przesada..." Czy przesadą nie jest także tak surowa ocena współczesnego społeczeństwa? Przyjmując Pańskie kryteria można łatwo udowodnić , że NARÓD POLSKI nigdy nie istniał... Szlachecki naród nie stanowił nawet 10 % , a ideowość była skorelowana z dziedzicznymi przywilejami...
  Również zdanie :"""...O losie Polski nie rozstrzygną ani wybory, ani programy, ani pieniądze, tylko świadomość i postawa ludzi: kim jesteśmy i kim chcemy być - i jako osoby, i jako plemienna, a nie tylko obywatelska zbiorowość (...)Przed nami długa droga i cierpliwa praca od podstaw, a nie jakiś szybki "pomysł na Polskę" i droga do władzy na skróty. ..."""
  jest według mnie uproszczeniem...
  Czy nie można potraktować aktywności wyborczej , jako elementu tej pracy u podstaw ???
  Głoszone hasła , programy nie budzą świadomości, nie odwołują się do godności, dziedzictwa i przyszłości ???
  Moim zdaniem nie ma kolizji w wyborach i pracy u podstaw...
  Różnice w temperamentach i w talentach poszczególnych osób nie powinny tworzyć wrogów... Widzę to jako wzmacnianie się nawzajem...
  I uzupełnianie...

  Pozdrawiam i przy okazji gratuluję codziennych przeglądów wiadomości
 • -----------WAŻNE -- BARDZO WAŻNE -- NAJWAŻNIEJSZE ----------
  -------TRZEBA ZACZĄĆ OD !!!

  Powszechnie w rozmowach Polaków słyszę --MY Polacy nie potrafimy się rządzić !! TU ! padają słowa Bismarcka : dajcie Polakom władzę a ...............

  Polacy UWIERZYLI !! we własny brak umiejętności rządzenia ! - JEST TO !! absolutnie powszechne zdanie o samych sobie !.

  ZAKŁAMANA HISTORIA wyprała doszczętnie Naród z wiedzy o Polakach TECHNICZNYCH o światowej sławie ! NIE MAMY z czego i kogo ! CZERPAĆ DUMY NARODOWEJ i ODWAGI

  --------skuliliśmy się jak zbite psy nie wierząc sobie nawzajem !! i nie wierząc w SIEBIE !!!

  wczoraj buduje dziś ! - nasze nieudane wczoraj JUŻ NIC NIE ZBUDUJE

  -----------chyba ,że DZIŚ !- ODWOŁA się do nieznanych faktów historycznych np .LECHII która ma ?? tyś lat ! a w 966r była MOCARSTWEM i my dzisiaj !! Polacy spadkobiercy o potężnym DZIEDZICTWIE - reaktywujemy naszą tradycję ! przewodniej siły w EUROPIE !!

  --------- i tak !! -MY NARÓD tworzymy fundusz narodowy , z którego na POCZĄTEK sfinansujemy wybór PREZYDENTA rdzennego SŁOWIANINA

  pózniej wybór premiera --a ich celem ma być !!! ....... i tu wymienić co


  --------------------------------------------- i jest to !! ostatnia deska ratunku - tylko TAK !! wzruszy się z posad UMĘCZONEGO -OSZUKANEGO człowieka
 • @ninanonimowa 21:18:04
  --------TYLKO czy macie Panowie ODWAGĘ Kopernika ??? ---------
 • @ninanonimowa 21:28:07
  ach "Ninoczka". chyba Cię ucałuję.
  Wybory prezydenckie to szansa dokonania niemożliwego, skonsolidowania rozbitego na strzępy i umęczonego Narodu w jednym CELU, wystawienia przez NARÓD SWOJEGO KANDYDATA do walki o PREZYDENTURĘ we własnym Kraju i w niej uczestnictwa. Nie jako apatyczny widz rozgrywek obcych ambasad z pudłami dolarów dla nie naszych kandydatów na Urząd Prezydenta Polski, a z DUMĄ i ZAPAŁEM zawalczenie przeciwko nim o GODNOŚĆ swoją i przyszłych pokoleń Polaków.
  Teraz jest to możliwe jak nigdy wcześniej, dlatego musimy tę okazję wykorzystać do granic możliwości. Nieskorzystanie z takiej możliwości jest niewybaczalne i trudno będzie żyć z myślą, że była duża szansa a my.... nic.
 • @Henryk Kreuz 23:10:51
  https://www.youtube.com/watch?v=Veyt5_1kOaU
 • pani nina a nonimowa 21:28:07
  .
  Ninoczka ,
  przeciez tlumaczylem Tobie cierpliwie na bloku pooperacyjnym Pana Monitora , ze Kopernik wychodzi jutro z separatki po apelu .
  Wypinaja Mikolaja z pasöw, i jest na warunkowych elektrowstrzasach u dr Sendeckiego .
  Badz dobrej mysli :
  ----------------------------------------- afganskiego karbidu Ninoczku
  i nawet tanzbuda pieknisia Prezydenta jest bjutiful .
  8-)
 • Henio Krojc 23:10:51
  .
  Szanowny Panie Henryku ,

  dziekuje za rozsadny i wywazony komentarz .Nie wiem co prawda o co Panu w nim chodzi ale nadal uwazam , ze socjotechnika merytorycznego aksjomatu nowych bytöw , przepraszam butöw do biegania Pana Prezydenta Riczarda Opary jest kwintesencja porownywalna z ujeciem wody pitnej w Wyszogrodzie w dolnych stanach .
  Jedynym kandydatem z zaplecza Kasyna_Leon23 w wyborach prezydenckich Polski < anno jak wygladasz noca za dominikiem> 2015 roku jest :
  pieknis aktorzyna Riccardo don Koalla !
  Muzyka z kampanii wyborczej :
  https://www.youtube.com/watch?v=Myb1j_0Qdb8
 • @Max von Stirlitz 00:04:00
  Max znowu dyżur przypadł? Smutne to Twoje życie, tylko robota, robota, robota i rżnięcie przygłupa. Uważać musisz, może tak pozostać na stałe.
  Szkoda czasu dla Ciebie.
 • Henio Krojc 00:22:46
  .
  Powiedz swoim , zeby przysylali bardziej rozgarnietnych a nie samych ciemniaköw na dorobku .Wszyscy inteligentni wyemigrowali tylko same tluki zostaly ?
  Czytales chociaz te bzdury ktöre napisales czy wklejka z grafiku ?
  - Heniu - pogadajmy jak zawodowcy - masz chociaz z 10kola miesiecznie netto za to robisz ?
  Bo tak sie sadzisz jak drzewko jesienia . Wiatropylnie .
  Jak Polak moze lyknac takie bzdury ???
  Do tego zeby rozwalic to göwno to powiem Tobie , prywatnie sa potrzebne dwie rzeczy :
  --- pretorianie
  ---- pociag ze zlotem
  NIC wiecej .
  A nie pogadanki , manifesty , pomysly i caly ten chlam socjoteczniczny dla idiotöw .
  Szacunek to podstawa Heniu - pamietaj - zwlaszcza w takiej pracy jak nasza .
 • Bogusław Jeznach 18:51:22
  .
  Do Czerwonego Dziadka z Coojones , jak orzechy laskowe .
  Panskie wypociny i bzdurna historyjka jest mniej wiecej w tym stylu :
  http://zalukaj.tv/zalukaj-film/21560/detektyw_cloth_3_a_touch_of_cloth_3_2014_.html
  Wersja oryginalna jest smieszniejsza niz polskie tlumaczenie .
  Panu sie epoki nie pojebaly lekko ?
  Mamy , dzieki Bogu - XXI w .
  I na koniec :
  ---- Duzo zdrowia - bedzie Waszmosci , jak zawsze , potrzebne .
 • @Max von Stirlitz 08:50:55
  http://halat.pl/drang_nach_osten.html
 • Panie Opara, tchórzy Pan i stosuje prymitywną manipulację na strusia. Tam gdzie pojawia się konkret tam opadają gacie i....
  Zastanawiam czym się Pan kieruje. Czy lubi Pan udawać opozycjonistę? Czy gra Pan i Manipuluje w typowy sposób dla tego systemu. Który jest oparty na Bolkach. Którzy są za a nawet bardzo przeciw.
  Te hasła jakie Pan pisze od dawna ja proponuję od dawna i jako kompleksowy konkretny plan rzeczywistych zmian na lepsze Polsce. A nie jakieś oderwane hasła. To podstawowa robota drobnych agentów tego systemu, zagadać na śmierć. A dokładniej na siedzenie z dupą bez działania.
  Powiem Panu wprost. Przy okazji innym. Nie opłaca się kłamać i oszukiwać. Bo nasze życie ma ciąg dalszy. Nie kończy się wraz ze śmiercią. Ja to WIEM. W moim przypadku to jest WIEDZA, ŚWIADOMOŚĆ a nie wiara. Nie opłaca się. Ale mogę też inaczej to uzasadnić. Moją wiedzą potwierdzoną tysiącami doświadczeń różnych osób. Jest forma sprawiedliwości też tu na ziemi. On nie jest wprost. Ona często jest bardzo trudna do zobaczenia. Często jest dostrzegana przez bardzo nielicznych. Ale jest. Często za zbrodnie i inne grzechy płacą dzieci albo wnuki. Nie bez powodu w wielu rodzinach czy rodach w ogóle nie ma szczęścia. Wręcz przeciwnie, są tragedie. Czego wzorcowym przykładem i potwierdzeniem jest rodzina Kennedych. To co ludzie nazywają klątwą. To niemal zawsze jest przejawem takiej międzypokoleniowej formy sprawiedliwości. Wiem to. Mam na to masę dowodów. Z mojej i innych pracy z systemami rodzinnymi. Nie opłaca się oszukiwać, zdradzać, okradać. Bo zawsze najbardziej się oszukuje i okrada samego siebie i swoich najbliższych. To jest prawda o naszym życiu. I bardzo ciepię że nie jest powszechnie znana. Bo to tak naprawdę by zmieniło ten świat najskuteczniej.
 • @Braterstwo.org 20:25:24
  ------------------ALARM !!!!!!!!!!!!

  http://trzcinska.neon24.pl/post/116712,pilne-okupant-zydowski-zagrabia-45-terytorium-polski

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930